Resultater frå helgas ritt

Det vart arrangert fleire sykkelritt denne helga  der Bømlingar deltok i. Beste Bømling på Haugesund-Sauda blei Gunnleiv Gjøsæter, han kom inn i gruppe 2 som var 5 minutter bak tetgruppa som besto av fleire kontinentalryttere, ikkje lett å halda følge med dei. Kjell-Ove Sele blei hindra av ein velt og kom nokre minutter etter gruppe 2. I tillegg deltok Kjersti og Alf Kvarme.

Elin Steinsbø deltok på Color Line Tour der ho sykla på DamerXpress laget, tida blei 06:14:56 på det 210 km lange rittet.

På Skjærgårdsrittet deltok i tillegg Svein Tore Bø og Frode Sæverud.

Resultater Finn du her på Haugesund-Sauda, Color Line Tour og Skjærgårdsrittet.

Haugesund-Sauda
Plass Fornavn Etternavn Klubb Total Tid
1 Joakim Frafjord Sandnes Sykleklubb 02:29:05
1 Magnus Drivenes Bygdø IL 02:29:05
1 Eirik Lunder Stavanger SK 02:29:05
1 Martin Bugge Urianstad Stavanger SK 02:29:05
5 Christoffer Ellingsen Sandnes Sykleklubb 02:29:10
6 Morten T. Storesund CK Haugaland 02:29:27
7 Henrik Schwalb Stavanger SK 02:30:41
21 Freddy Dagsland Stord SK 02:34:20
25 Gunnleiv Gjøsæter Bømlo SK 02:34:26
30 Kjell-Ove Sele Bømlo SK 02:37:06
31 Torleif Solli Stord SK 02:38:03
37 Dag Foseid Stord SK 02:40:24
40 Grant Carruthers Stord SK 02:40:29
49 Terje Havro Stord SK 02:48:48
49 Remi André Sortland Stord SK 02:48:48
49 Dawid Szwala Stord SK 02:48:48
49 Frode Valen Stord SK 02:48:48
69 Stein Helge Simonsen Stord SK 02:49:02
71 Marcus Kvarme Stord SK 02:52:52
77 Alexander Kvarven Stord SK 02:53:14
82 Hildegunn Solli Stord SK 02:54:51
85 Kjell Angeltveit Stord SK 02:54:54
85 Kjell Inge Engevik Stord SK 02:54:54
85 Nils Arne Røvde Stord SK 02:54:54
85 Andrej Sadovsky Stord SK 02:54:54
96 Vidar Navdal Stord SK 02:55:42
97 Ole Christian Kvamme Stord SK 02:57:34
97 Kristian Løvland Stord SK 02:57:34
134 Jonny Kjærland Stord SK 03:04:30
134 Egil Kvarven Stord SK 03:04:30
134 Per Steinar Leirvik Stord SK 03:04:30
140 Grzegorz Danowski Stord SK 03:05:46
145 Espen Larsen Stord SK 03:06:54
153 Knut Gramstad Stord SK 03:14:11
153 Vidar Larsen Stord SK 03:14:11
176 Kjersti Kvarme Bømlo SK 03:19:13
176 Alf Kvarme Bømlo SK 03:19:13
190 Hanne Kvamme Stord SK 03:29:18
211 Gisle Vik Stord SK 03:43:30
211 Grete Sunde Vik Stord SK 03:43:30
Skjærgårdsrittet
Plass Fornavn Etternavn Klubb Total Tid Differanse
1 Jonas Træland Dalland Glåmdal SK 02:05:27 00:00
2 Erlend Litlere Bergen CK 02:05:28 00:00
3 Einar Liseth Pedersen Åsane CK 02:05:28 00:00
4 Øyvind Fjeldstad CK Sotra 02:05:29 00:00
5 Christer Meyer Åsane CK 02:05:29 00:00
6 Carl Eilert Macody Lund Ulriken Velocipedklubb 02:05:30 00:00
7 Øivind Nyhammer Nymark IL 02:05:30 00:00
8 Sebastian Meland Nordhordland SK 02:05:34 00:06
9 Nils Lauvås Åsane CK 02:05:34 00:06
10 Tobias Traae Torsnes Bergen CK 02:05:39 00:11
46 Dawid Szwala Stord SK 02:12:41 07:06
109 Svein Tore Bømlo SK 02:16:43 11:06
170 Marcin Szwala Stord SK 02:37:55 32:21
174 Frode Sæverud Bømlo SK 02:39:49 34:21