1998

RESULTATLISTE!

Ritt:    .   -     Storavatnet rundt

               -     Ersland rundt

               -     Siggjo rundt

Rittype:  Fellesstart

Start:      Bremnes Ungdomsskule

Dato:       16.08.98

 

«Storavatnet rundt» 6 km:             5 deltakar

 

1.       Stian Økland(15)                        14.13    

2.       Marius Økland(12)                    14.56

3.       Jarle Havn(12)                            15.12

4.       Eivind Olsen(12)                         18.03

5.       Gunnar Olsen(40)                       18.04

 

 

«Ersland rundt» 16 km:                     13 deltakarar

 

Damer:

1.       Ester Undheim(20)                     39.23

2.       Eva Braut(42)                             43.56

3.       Gunvor Martinsen(42)              46.36

4.       Magda Sæverud(36)                  47.35

5.       Janne Sørensen(15)                   50.17

 

Herrer:

1.    Reidar Bjarne Moss(48)            29.57

2.    Richard Martin Kvarven(51)       33.14

3.    Alf Selle(40)                             33.36

4.    Rune Hansen(36)                       34.28

5.    Per Steinsbø(42)                       34.29

6.    Karl Undheim(49)                      38.45

7.    Livar Braut(45)                           38.56

8.    Reidar M. Larsen(38)                 49.10

 

«Siggjo rundt» 33,5 km:                   12 deltakarar

 

Damer:

1.    Tilla Elisabeth Instefjord(38)   1.16.05

2.     Torhild Kildahl Stavland(??)   1.20.49

 

Herrer:

1.       Karl G. Mæland(53)                    55.20

       John Martin Thormodsæter(36)     55.20

3.       Bjarte Wiik(46)                             56.03

4.       Tore Haldorsen(42)                    56.06

5.       Lars G. Mæland(51)                    57.59

6.       Lars H. Mæland(47)                    58.10

7.       Øistein Nesse(??)                          59.49

8.       Einar S. Kulleseid(38)                  1.04.59

9.       Halvor Vik(25)                         1.17.50

10.    Otto Martinsen(38)                 1.24.11

 



 

 

Start v/Bremnes Ungdomsskule søndag 7. Juni Kl. 14.00

 

Rittet er det første som vart arrangert av den nystarta klubben,

og blei avvikla som “Temporitt”. De vil seia at ein starta ein og ein med ett minutts mellomrom.

 

Løype 1:    Storavatnet rundt     ca.   6 km

Løype 2:    Ersland rundt           ca. 16 km

Løype 3:    Siggjo rundt               ca. 32 km

——————————————————————————————————————–

Arrangørane var spente på om det var nokon som dukka opp ved påmeldinga før rittstart,

og då klokka var der, var det 10 påmelde syklistar. Storparten av desse var aktive mosjonssyklistar.

 

Dette var nok litt i underkant av kva som var forventa, men været på morgonen og div.

andre arrangement dene sundagen, må nok ta endel av skulda for dette. Været under rittet var ypperleg – vindstilt, opplett og  passe varmt.

 

Rittet vart prikkfritt arrangert under myndig leiing  av rittleiar Karsten Øvretveit.

I tillegg til at han og den veltrimma staben hans, haldt kontroll på ikkje mindre enn 3 stoppeklokker under løpet,

sytte dei også for at alle deltakarane fekk boller og saft  etter rittet. Mens dei særs gode bollane vart nytte,

var det høgtidsam utdeling av diplom til alle, for gode prestasjonar.

 

Arrangørane er allikevel nøgd med gjennomføringa av rittet, men oppmøtet,

spesielt med tanke på dei som ikkje syklar så langt og så fort, bør det vera mogelig å gjera noko med.

Dette skal sykkelklubben bruka sommaren til, og eit nytt ritt er allereie planlagd i høst.

 

 

RESULTAT:

Storavatnet rundt:                          (Ingen deltakarar!)

Ersland rundt:                     1.         Karl G. Mæland                 27.43

                                                   2.         Torhild K. Stavland         37.02

                                                  3.         Oddvar Sæverud              43.45

 

Siggjo rundt:                    1.         Tore Haldorsen                       57.05

                                               2.         John Martin Thormodsæter      57.23

                                               3.         Reidar Bjarne Moss                 57.51

                                               4.         Lars H. Mæland                      59.05

                                              5.         Einar S. Kulleseid                 1.01.26

                                              6.         Lars G. Mæland                   1.02.16

                                             7.         Olav Habbestad                   1.09.33

 

 

 

 

Med vennlig hilsen

Einar S. Kulleseid

Formann “Bømlo Sykkelklubb”